مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX + مشخصات فنی

0

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX + مشخصات فنی

مشخصات فنی پژو 405 GLX – مشخصات فنی پژو 405 SLX

در این مقاله به بررسی و یافتن تفاوت های موجود میان خودروهای «پژو ۴۰۵ GLX» با نوع «SLX» خواهیم پرداخت : در میان خودروهای تولید داخل خودروی «پژو ۴۰۵» یک خودروی بسیار محبوب و پرطرفدار است این خودرو از زمان نخستین عرضه اش تا به حالا موفق گردیده است تا فروش خیلی خوبی را تجربه نماید

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (1)

شرکت خودرو سازی ایران خودرو بزرگترین شرکت خودرو سازی ایران می باشد که سالیانه هزاران خودرو تولید می کند و با بالاتر بودن کیفیت محصولات خود نسبت به رقبا توانسته خود را برترین شرکت خودرو سازی کشور انتخاب کند. این شرکت مانند دیگر شرکت های خودرو سازی سطح جهان مدل های مختلفی از محصولات را تولید و به بازار ها عرضه می کند.

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (3)

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (2)

دو خودرو پژو ۴۰۵ GLX و پژو ۴۰۵ SLX دو خودرو نام آشنا این شرکت می باشند که بعد از تولید تواسنتند خریداران خوبی برای خود ثبت نمایند .تیم کاراپ در این مطلب تصمیم دارد تفاوت این دو نمونه خودرو را برای شما همراهان عزیز مشخص کند و اگر شما قصد انتخاب از بین این دو مورد را دارید می توانید با اطلاعاتی که در ادامه کسب خواهید کرد انتخاب مناسب تری داشته باشید و با تفاوت های این دو نمونه از محصولات ایران خودرو آشنا شوید.

تفاوت های مشخصات فنی پژو ۴۰۵ GLX و پژو ۴۰۵ SLX:

مشخصات / نام پژو ۴۰۵ GLX پژو ۴۰۵ SLX
نوع موتور XU7JP/L3 TU5
حجم موتور (cc) ۱۷۶۱ ۱۵۸۷
حداکثر توان موتور (hp) ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه ۱۰۸ اسب بخار در ۵۶۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور (Nm) ۱۵۳ نیوتن متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه ۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه
نسبت تراکم ۹.۳ ۱۰.۵
تعداد سوپاپ ۸ ۱۶
نوع سوخت سازگار بنزین بدون سرب با اکتان ۸۷ و ۹۵ بنزین بدون سرب با اکتان ۸۷ و ۹۵
سیستم انژکتوری پاشش چند نقطه ای پاشش چند نقطه ای
استاندارد حد آلایندگی یورو۴بهینه یورو۴بهینه
حداکثر سرعت (km/h) ۱۹۰ ۱۹۰
شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه) ۱۱ ۱۳.۲
سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی (BE3) ۵ دنده دستی (BE3)
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) در شهر (لیتر) ۱۲.۸ ۱۰.۱
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) خارج شهر (لیتر) ۶.۸ ۶
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) ترکیبی (لیتر) ۹ ۷.۵
طول خودرو (mm) ۴۴۰۸ ۴۴۰۸
عرض خودرو(mm) ۱۶۹۴ ۱۶۹۴
ارتفاع خودرو (mm) ۱۴۱۰ ۱۴۱۰
فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm) ۲۶۶۹ ۲۶۶۹
وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg) ۱۱۰۰ ۱۱۲۰
گنجایش مخزن سوخت (لیتر) ۷۰ ۷۰
حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب) ۴۷۰ ۴۷۰

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (1)

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (5)

تفاوت های امکانات و آپشن های پژو ۴۰۵ GLX و پژو ۴۰۵ SLX:

امکانات / نام پژو ۴۰۵ GLX پژو ۴۰۵ SLX
استاندارد آلایندگی یورو۴بهینه یورو۴بهینه
ترمز ترمز ضد قفل ABS و EBD،ترمز جلو دیسکی خنک شونده،  ترمز عقب کاسه ای ترمز ضد قفل ABS و EBD،ترمز جلو دیسکی خنک شونده،  ترمز عقب کاسه ای
کیسه هوای ایمنی کیسه هوای راننده و سرنشین کیسه هوای راننده و سرنشین
فرمان هیدرولیک هیدرولیک
سیستم تهویه دستی دستی
سیستم صوتی بلندگوی جلو، سیستم صوتی پیشرفته بلندگوی جلو، سیستم صوتی پیشرفته
چراغها چراغ سقف چراغ مه شکن جلو،چراغ جلو و عقب کریستالی
آیینه‌ها آیینه های جانبی برقی آیینه های جانبی برقی
شیشه ها شیشه بالابر برقی درهای جلو شیشه بالابر برقی درهای جلو
تزئینات تریم بژ، مجموعه جدید داشبورد (پشت آمپر، کنسول وسط، سر دسته دنده، پنل وسط) تریم بژ،سپر همرنگ بدنه، بادگیر صندوق عقب با چراغ سوم ترمز، زه جانبی کرومی ، جلوپنجره جدید با لوگوی آب کروم ، مجموعه جدید داشبورد (پشت آمپر، کنسول وسط، سر دسته دنده، پنل وسط)
تجهیزات ایمنی ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت رادیویی ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت رادیویی
رینگ و لاستیک فولادی ۱۴اینچ فولادی ۱۴اینچ
صندلی تنظیم اهرمی پشتی صندلی جلو تنظیم اهرمی پشتی صندلی جلو
سایر تجهیزات کلید بازکن صندوق عقب از داخل اتاق کلید بازکن صندوق عقب از داخل اتاق، سیستم بهبودیافته کنترل موتور (EMS)

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (6)

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (4)

اگر بخواهیم در خصوص امکانات رفاهی و تجهیزات خودروی پژو ۴۰۵ SLX بحث نماییم می توانیم بعد از بررسی به موارد زیر اشاره نماییم :

جدید شدن داشبورد خودرو
مجهز شدن خودرو به مه شکن جلو و همچنین عقب
مجهز گشتن خودرو به دو عدد ایربگ هم برای راننده و هم برای سرنشین
نصب رادیو همراه با توانایی پخش سی دی و یو اس بی
داشتن قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان راننده

رینگ های این خودرو ۱۴ اینچی و از مدل چدنی قدیمی می باشند .

که به سلیقه مالک بعدا لاستیک های کارخانه ای ۱۸۵ میلی متری جای خود را به نمونه ای با پهنای ۲۰۵ میلی متر دادند که باعث چسبندگی بهتری نسبت به نوع کارخانه ای (اغلب چینی و ایرانی) می شود.

آخرین مشخصه قابل بحث این اثر تاریخی ، صندوق بار نسبتا بزرگ با ظرفیت ۴۷۰ لیتر است.

فضای داخلی پژو ۴۰۵ SLX

به لطف مهندسی خوب دهه ۸۰ پژو، اگر شما قد بلندی داشته باشید در عقب ماشین احساس نسبتا راحتی خواهید داشت که به حالت سقف مستطیل شکلی آن باز می گردد. صندلی ها گودتر و کاملا فراگیر هستند.

داشبوردی که در مقابل شما دیده می شود، هرچند تفاوت زیادی در کیفیت مواد استفاده شده ندارد، اما رنگ بندی ترکیبی کرم و مشکی آن فضای خسته کننده ای که از پلاستیک هایی بی روح را تغییر داده.

البته اگر قصد قیاس بین نسخه های قدیمی و اصطلاحا فرانسوی ۴۰۵ با SLX های فعلی ایران خودرو را داشته باشید، با تفاوت عظیمی ماحصل اختلاف بین یک خودرو با کیفیت اروپایی و یک خودرو چینی ایرانی مواجه خواهید شد که پس از قریب به ۲۵ سال تولید ۴۰۵ در ایران جز تاسف و افسوس نتیجه ای در پی ندارد.

اصلی ترین تفاوت آن نسبت به نسخه عادی ۴۰۵ دکمه فلاشر ۴ گوش و درشت آن در وسط داشبورد است که از جنس پلاستیک بازیافتی فوق العاده بی کیفیت ساخته شده است.

فرمان خودرو هم اگر ارتفاع آن را کمی پایین تر آورید، در دور برگردان ها دست ها به زانو ها برخورد خواهند کرد و اگر ارتفاع را بالا ببرید، حسی مشابه خودرو های نیمه سنگین باری به شما دست می دهد و حتی دید آمپرها را هم مختل خواهد کرد.

این ضعف، البته ماحصل افزودن ایربگ به فرمان است که باعث بزرگ شدن بخش مرکزی آن و از بین رفتن ارگونومی نسبت به نسخه های قدیمی و فرانسوی ۴۰۵ شده است و در تمامی خانواده پژو ۴۰۵، پارس و سمند به شکل فراگیر دیده می شود.

انتقادات به ۴۰۵SLX:

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (8)

در بین کمپانی‌های خودروساز ایرانی، یک قانون نانوشته وجود دارد که بعد از مدتی، نسخه جدیدی از خودرو‌های قبلی خود را با برخی تغییرات ظاهری و گاها باطنی عرضه می‌کنند. اما شاید بتوان یکی از موفق‌ترین‌های این تغییرات را در پژو ۴۰۵ دید که نسخه جدید یک واژه SLX را نیز به انتهای اسم خود افزوده است. این خودرو با وجود اینکه از موتور نسبتا پرقدرت TU5 که بسیار هم خوش صدا است بهره می‌برد، اما همچنان دارای برخی مشکلات است که شاید کاربران را از خرید آن باز دارد.

اما نکته جالب در خصوص پژو ۴۰۵SLX به مشکلاتی باز می‌گردد که حتی در نسخه اصلی پژو ۴۰۵ شاهد آن‌ها نبودیم و این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ زیرا اغلب کمپانی‌ها در نسخه‌های جدید محصولات خود سعی می‌کنند تا مشکلات قبلی را مرتفع سازند و خودرویی تقریبا بی‌نقص را روانه بازار کنند. همراه چرخان باشید تا با ۵ مشکل اساسی پژو ۴۰۵ نسخه SLX آشنا شویم.

سر و صدای زیاد

شاید اگر سن و سال کمی دارید، صدای غرش موتور برای شما بسیار جالب باشد (مخصوصا در این خودرو که موتور صدای خاص و جالبی دارد) اما بدون شک در اغلب خودرو‌های سبک خانوادگی بهتر است که صدای موتور کمتر وارد کابین شود و برای افرادی که میان سال هستند این موضوع چندان نمی‌‌تواند جالب باشد. البته صدای موتور تنها بخش آزار دهنده این خودرو نیست. مدتی بعد از استفاده، داشبورد و بخش‌های مختلف کابین نیز به سر و صدا خواهند افتاد که کم‌کم باعث آزار شما خواهد شد.

کیفیت پایین

نسخه SLX از پژو ۴۰۵ نیز گرفتار مشکلی است که تمام خودرو‌های داخلی با آن دست پنجه نرم می‌کنند. در این محصول شاهد کیفیت پایینی هستیم که گاها این کیفیت پایین واقعا توی ذوق می‌زند. برای مثال کیفیت پلاستیک‌های به کار رفته در داشبورد و بخش اطراف دسته دنده بسیار پایین است. همان طور که گفته شد، نسخه عادی پژو ۴۰۵ داشبورد و رو دری‌های بسیار باکیفیت‌تری داشت و اکنون در نسخه SLX رو دری‌ها با وجود اینکه زیباتر شده‌‌اند، اما بسیار بی‌کیفیت هستند. دستگیره باز کننده در نیز به حدی باریک و بی‌کیفیت است که در هر بار استفاده از آن می‌بایست خود را برای شکسته شدنش آماده کنید!

پلتفرم قدیمی

مقایسه پژو 405 GLX با پژو 405 SLX (7)

چندین سال است که پژو ۴۰۵ در خیابان‌های کشور جولان می‌دهد و در این مدت نیز شاهد نسخه‌های متفاوتی از آن بودیم که می‌توان به پژو RD، پژو ROA و… اشاره کرد که همگی پلتفرم مشابهی داشتند و حال نسخه SLX نیز از همان پلتفرم استفاده می‌کند. واقعا تکراری‌ست،‌نه؟

یک فیس لیفت ناموفق

به این دست از کارهای خودروسازان عادت کرده‌ایم! کمی در ظاهر چراغ‌ها تغییر می‌دهند و یک محصول جدید می‌سازند! اینجا هم وضعیت تا حدی به همین منوال است و طرح فیس‌لیفت ۴۰۵ در کل با استقبال چندانی روبه‌رو نشده و همان‌هایی که که ۴۰۵ را هم دوست داشتند، تا حدی از خود زده کرد.

گردآوری: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

مقایسه وانت کارا با مزدا وانت و تندر پیکاپ + جدول مشخصات فنی

پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان کدامند؟+عکس

معرفی کامل و مشخصات بی ام‌ و M760i مدل 2017+ویدئو و عکس

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26