رفع خطای نشتی گاز در خودروهای دوگانه سوز پژو 405، سمند ef7

0

رفع خطای نشتی گاز در خودروهای دوگانه سوز پژو 405، سمند ef7

خطای نشتی گاز در خودروهای دوگانه سوز-علت روی گاز نرفتن خودرو-پاک کردن خطای نشتی گاز cng

خطای نشتی گاز در خودروهای دوگانه سوز

در خودروهای دوگانه سوز کارخانه ای، مخصوصا درخودروهای سمند و دنا با موتور های EF7 موتور ملی بصورت مکرر این خطا را مشاهده میکنیم. با ایجاد مشکل نشتی در سیستم گاز CNG چراغ چک روشن میشود و خودرو روی گاز کار نمیکند. با پاک کردن این خطا دوباره حودرو روی گاز کار میکند. اما اگر مشکل حل نشده باشد باز هم هطا بر میگردد.

برای رفع این مشکل باید به CNG کار مجاز مراجعه کرد تا سیستم CNG خودرو را سرویس کند. پیشنهاد میکنیم اگر خودروی EF7 دارید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات ماشین های گاز سوز:

  • سمند من دوگانه دستی هست LX XU7
    میخوام مثل دوگانه کارخانه ای که هر موقع ماشین روی گاز میره چراغ CNG که سبز رنگ هست روی صفحه کیلومتر روشن بشه
    برای این کار نیاز به مشخص شدن سیم کشی آمپر هست؟

پاسخ:

آمپرو باید باز کنین و چراغ سی ان جی رو پیدا کنین و اگر پشتش لامپ بود مسیر لامپ رو با مولتی متر پیدا کنین یکی از پین های خروجی در دسته سیم خروجی از آمپر مربوط به اون چراغ هست من چندین سال پیش زمانی که پراید ها چراغ سی ان جی داشتن تو آمپرشون قدیمی ها که هنوز تو ال سی دی نیومده بود فعال کردن ۶ تا چراغ داشت هر ۶ تاشو سیم کشی کردم و موازی نصب کردم به یونیت کنترل گاز و بنزین – البته ممکنه از رو نقشه و شماتیک هم بتونین پیدا کنین سیم رو که من خودم ترجیه میدم با مولتی متر پیدا کنم . موفق باشید.

رفع خطای نشتی گاز در خودروهای دوگانه سوز پژو 405، سمند ef7

 گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26