آموزش نصب دزدگیر سمند انواع مدل سال قبل 93

0

آموزش نصب دزدگیر سمند انواع مدل سال قبل 93

سیم لادری سمند-دزدگیر سمند lx

آموزش نصب دزدگیر سمند انواع مدل سال قبل 93

نحوه نصب دزدگیر سمند مولتی پلکس-نحوه نصب پاور ویندوز سمند

دزدگیر سمند ef7-دزدگیر فابریک سمند مولتی پلکس

دزدگیر سمند ال ایکس-قیمت پاور ویندوز سمند مالتی پلکس

سیم کشی سمند تا حدود زیادی از روی پژو ۴۰۵ کپی برداری شده و بنابراین طریقه نصب دزدگیر بر روی این خودرو مشابه پژو خواهد بود با تفاوت های جزیی. ابتدا قاب زیر فرمان را باز نموده و سیم مثبت دایم را به سیم قرمز روی سوکت مشکی وصل می کنیم ،سیم نارنجی روی سوکت توسی را چیده و سیم های رله قطع کن را به طرفین آن می بندیم. سیم acc را هم به همین سیم سمت سوییچ می بندیم. سیم مشکی بدنه را به یکی از اتصالات بدنه پیچ میکنیم و سیم های راهنما را به کمک تستر یا اهم متر از سوکت سمت چپ فرمان بغل دسته راهنما مشخص نموده و سیم های راهنمای دزدگیر را به این سیم ها متصل می کنیم.

سیم های قفل مرکزی دزدگیر را شبیه کاری که در پژو می کنیم به سیم های سبز و قرمز روی سوکت سیاه رنگ که در زیر رکاب سمت راننده قرار دارد وصل می کنیم. سیم لادری سمت راننده داخل رکاب قرار دارد(سیم سبز رنگ) که با تستر قابل شناسایی است.سیم لادری منفی دزدگیر را به این سیم وصل نموده و برای اتصال دادن لادری سه درب دیگر سمند رکاب سمت شاگرد را در می آوریم در سوکت توسی رنگ سیم زرد رنگ (با تستر امتحان شود) سیم لادری لحظه ای سه درب دیگر سمند می باشد سر یک رشته سیم را به سیم لادری لحظه ای وصل نموده و سر دیگر این سیم را به سیم لادری منفی دزدگیر وصل می کنیم به این صورت دزدگیر ما به سیم های لحظه ای درب ها وصل می شود و مشکل تداخل سیستم دزدگیر با سیستم تاخیری سمند حل می گردد.

 نصب دزدگیر سمند

نحوه نصب دزدگیر بر روی سمند

ابتدا قاب زیر فرمان را باز نموده و سیم مثبت دایم را به سیم قرمز روی سوکت مشکی وصل می کنیم ،سیم نارنجی روی سوکت توسی را چیده و سیم های رله قطع کن را به طرفین آن می بندیم. سیم acc را هم به همین سیم سمت سوییچ می بندیم. سیم مشکی بدنه را به یکی از اتصالات بدنه پیچ میکنیم و سیم های راهنما را به کمک تستر یا اهم متر از سوکت زیر دسته راهنما مشخص نموده و سیم های راهنمای دزدگیر را به این سیم ها متصل می کنیم. برای پیدا کردن سیم های تحریک قفل مرکزی سمند یونیت قفل مرکزی را از جای خود آزاد کرده و به کمک تستر شناسایی می کنیم ( اگر رله را جوری در دست بگیریم که خانه های مثبت و منفی سمت چپ ما باشد از سمت راست سیم خانه اول با تحریک منفی دربها را می بندد و سیم خانه چهارم با تحریک منفی درب ها را باز می کند بنابر این سیم های قفل مرکزی دزدگیر را به خانه های اول و چهارم از سمت راست رله قفل مرکزی وصل می کنیم). برای پیدا کردن سیم لادری در سمند معمولی رکاب سمت شاگرد را درآورده و در سوکت مشکی رنگ به سیم سبز کنار پین قفل کننده سوکت می بندیم این سیم لادری منفی لحظه ای چهار درب می باشد. قاب پلاستیکی کنار پای شاگرد را در آورده 6 سری سوکت در دو ردیف می بینیم  سیم کرم بر روی سوکت قهوه ای مربوط به لادری صندوق عقب می باشد.

در سمند مالتی پلکس جای سیم ها کمی فرق میکند بدین صورت که در سوکت قهوه ای رنگ کنار پای شاگرد سیم سبز لادری منفی چهار درب، سیم کرم لادری صندوق عقب و در سوکت کرم رنگ سیم نخودی کنار سیم سفید ضخیم مربوط به صندوق پران می باشد در این گونه از سمندها لادری کاپوت جلو نیز توسط سازنده تعبیه شده که سیم آن را می توانید در ردیف سوکت های کنار پای شاگرد پیدا کنید.

توضیح پایانی: برای نوشتن این مطلب و درج محل صحیح سیم ها از نظرات و راهنمایی های آقایان علیرضاکاظم پور و میر حسن بهره فراوان برده ام بنابر این وظیفه خودم می دانم از این عزیزان کمال سپاسگزاری خودم را اعلام نمایم.

ویدئو:نصب دزدگیر سمند

 گردآوری و باز نشر: مجله خودرو

مطالب مشابه:

آخرین قیمت محصولات ایران خودرو | سمند ،۲۰۶ ،دنا ،پژو پارس، تندر۹۰

علت گاز نخوردن ماشین 206 پژو 405 سمند پراید

اجرت و هزینه تعویض واشر سرسیلندر سمند چقدر است؟

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26