آموزش تصویری تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها + فیلم

0

آموزش تصویری تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها + فیلم

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌-تعویض برف پاک کن پژو 405-تعویض تیغه برف پاک کن 206

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها (2)

نحوه تعویض لاستیک تیغه برف پاک کن-آموزش تعویض تیغه برف پاک کن سمند

اگر در زمان استفاده از برف پاک‌کن‌ها صداهای عجیب و غریبی به گوشتان می‌رسد، بدانید که زمان تعویض آنها فرا رسیده است. ولی چگونه؟ این مطلب آموزشی را مطالعه کنید.

تیغه‌ برف‌ پاک‌کن‌ها باید به صورت سالانه تعویض شوند، زیرا در غیر این‌ صورت علاوه بر کاهش دید، منجر به خش‌دار شدن شیشه خواهند شد. به جا ماندن رگه‌هایی از آب بر روی شیشه، لرزش برف پاک‌کن و ایجاد آوای گوش‌خراش در هنگام استفاده، همگی نشانه‌ی پایان عمر برف پاک‌ کن‌هاست. خوشبختانه تیغه‌‌ی برف پاک‌کن در مقایسه با سایر اقلام مصرفی ماشین، دارای قیمت مناسبی است. پس در صورتی که هنوز اقدام به تعویض ‌آنها نکرده‌اید، یک جفت تهیه کنید؛ به شما آموزش خواهم داد تا در کوتاه‌ترین زمان تعویض‌شان کنید

در هنگام خرید تیغه‌ها حتما مدل ماشین را به فروشنده اعلام کنید، به عنوان مثال هر دو تیغه برف‌پاک کن پراید به یک اندازه است، ولی برای پژو ۲۰۶ یکی کوتاه و دیگری بلند‌تر است. حالا وقتشه؛ خودرو را خاموش کنید و سوئیچ را به حالت بسته در آورید. برف پاک‌کن‌ را از روی شیشه‌ بلند کنید. اگر محل اتصال تیغه با بازوی برف پاک‌کن را بررسی کنید، انتهای بازوی فلزی را به صورت U شکل خواهید دید که تیغه‌ با قطعه‌‌ای پلاستیکی در آن چفت شده است. مشابه تصویر و آنچه که در فایل ویدئویی مشاهده خواهید کرد، تیغه را به صورت ۹۰ درجه نسبت به بازوی برف پاک‌کن گرفته و با احتیاط و با اعمال نیروی مساوی از هر دو طرف به سمت پایین فشار داده تا ضامن پلاستیکی از قسمت U شکل برف پاک‌کن خارج و تیغه کاملا جدا شود.

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها (1)

تعویض تیغه برف پاک کن ال 90-نحوه تعویض تیغه برف پاک کن ال 90

دقت داشته باشید که کوبیده شدن بازوی بدون پوشش برف پاک‌کن بر روی شیشه، احتمال ترک خوردگی شیشه را در پی خواهد داشت. برف پاک‌کن جدید را از بسته‌بندی خارج کنید و به شکلی که در تصویر زیر نمایش داده شده، ضامن پلاستیکی را در قسمت U شکل اهرم برف‌ پاک‌کن با اعمال نیرو به سمت بالا چفت کنید.. حالا برف پاک‌کن را بر روی شیشه قرار داده و از مشاهده‌ی مناظر بارانی، بدون صدای قرچ و قروچ لذت ببرید! برای افزایش عمر تیغه‌ها، بهتر است هر ماه به وسیله‌ی یک اسفنج و محلول آب و صابون ولرم شستشو داده شوند و تماسی با صمغ درختان و فضولات پرندگان نداشته باشند.

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها (4)

آموزش تصویری تعویض تیغه برف پاک کن پراید-نصب برف پاکن پژو 405

در خودروهای جدید، مدل‌های دیگری از اتصال برف پاک‌کن دیده می‌شوند که در کلیات فرق چندانی ندارند. اگر اتومبیل شما یکی از آنهاست، تصویر زیر به شما کمک خواهد کرد.

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها (3)

دفعه‌ بعدی که در طوفان و هوای بارانی رانندگی کردید، یادی کنید از بانو Mary Anderson. ایشان در سفری که در سال ۱۹۰۳ به نیویورک سیتی داشتند، نکته‌ای نظرشان را جلب نمود؛ راننده در آن هوای بارانی شیشه را پایین می‌داد و از بازویش برای پاک کردن شیشه‌ی جلو استفاده می‌کرد. همین باعث شد تا Anderson طرح اولیه برف پاک کن را ابداع کند. البته صنایع خودروسازی در برابر این ایده موضع گیری کردند، ولی در نهایت در سال ۱۹۲۰ کمتر اتومبیلی از این وسیله‌ی کاربردی بی بهره بود.

تعویض سریع برف‌‌ پاک‌کن‌ ها (5)

در گذشته از برف‌ پاک‌کن دستی استفاده می‌شد؛ البته این مورد هنوز در بعضی از خودروهای تجاری دیده می‌شود.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟

با توجه به فرسوده شدن تیغه زهای برف پاک کن در طول زمان، می بایست این تیغه ها را هر ۶ ماه یکبار تعویض نمود. اما شاید شما هم مثل من می خواهید نحوه تعویض تیغه های برف پاک کن را یاد بگیرید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. بعلاوه پول اضافی بابت تعویض این قطعه ساده پرداخت نخواهید کرد!

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (2)

مراحل کار بسیار ساده است و بصورت تصویری برای شما قرار داده شده است.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (6)

1. ابتدا تیغه های برف پاک کن متناسب با اتومبیل خود را خریداری کنید. سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید تا جنس تقلبی نصیب شما نشود. انواع نمونه های تایوانی می تواند گزینه خوبی باشد. توجه کنید که قسمت فلزی نیاز به تعویض ندارد و به ندرت تعویض می شود. پس در هنگام خرید فقط تیغه ها را خریداری کنید.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (3)

2. بدنه فلزی زبرف پاک کن را بلند کنید تا برای تعویض آماده باشد.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (4)

3. تیغه پلاستیکی برف پاک کن را کمی خم کنید و تلاش کنید آن را از بدنه فلزی جدا کنید.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (5)

دقت کنید که قسمت پلاستیکی توسط یک پین کوچک به بدنه فلزی متصل شده است. برای جدا کردن قسمت پلاستیکی باید اول پین را جدا نمایید تا اجازه تعویض لاستیک را به شما بدهد. در این فرآیند مراقب دست های خود باشید تا آسیب نبیند.

چگونه برف پاک کن خودرو را عوض کنیم؟ (1)

4. تیغه جدید را جایگزین کنید و پین را جا بزنید.

5. وقتی هر دو تیغه( چپ و راست) را عوض کردید، برف پاک کن را در جای خود قرار دهید و سپس آن را امتحان کنید. یعنی برف پاک کن را روشن کنید و آب بپاشید تا درستی عملکرد آن ارزیابی شود. اگر شیشه اتومبیل بخوبی تمیز می شود، شما کار خود را درست انجام داده اید. اگر در تمیز کردن شیشه خودرو مشکلی وجود دارد، تیغه ها را مجدداً چک کنید. ممکن است جنس خریداری شده شما جنس خوبی نباشد. بنابراین در وحله اول خرید برف پاک کن با کیفیت نکته مهمی است.

ویدئو:تعویض سریع و آسان تیغه برف پاک کن

گردآوری و بازنشر:مجله خودرو

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26