دلیل صدای جیغ تسمه دینام پراید و تیبا از چیست

0

دلیل صدای جیغ تسمه دینام پراید و تیبا از چیست

دلیل صدای جیغ تسمه دینام

سفت کردن بدون استفاده از ابزار الکترونیکی مخصوص: می توانید با جابجا کردن پولی تسمه سفت کن در جهت پاد ساعتگرد تا جائی که بتوان تسمه سفت کن را در ناحیه وسط فاصله بین چرخهای دندانه دار سر میل لنگ و سر میل بادامک با دو انگشت گرفت و به اندازه 90 درجه چرخاند .

میزان جابجائی در وسط فاصله بین چرخهای دندانه دار باید تقریبا 6.0 میلی متر باشد. اگر ماشین 206 باشه در بعضی از مدل ها قاب سه تکه داره و در بعضی از مدل ها دو تکه معمولا مدل سه تکه بعد از چند بار باز و بسته شدن چفت و بند خود را از دست می دهند.

در مواجه شدن با این موارد بهتره دست روی هر چیزی که فکر می کنید احتمال داره لرزش داشته باشه بگذارید و دور موتور بالا ببرید. وسیله ای به نام استا اسکوپ وجود داره که خوراک پیدا کردن صدا هستش. استا اسکوپ وسیله ای است برای برسی دقیق قطعات موتور و و دیگر قطعات خودرو با استفاده از آن می توان بدون باز کردن موتور با استفاده از صدا های تولیدی موتور به عیب یابی موتور پرداخت.

بررسی صدای غیر عادی از ناحیه تسمه دینام خودروهای X100 و X200

در صورت مواجه شدن با خودروهای گروه X100 و X200 که از ناحیه تسمه تایم صدای غیر عادی می دهند ، موارد زیر باید بررسی شود :

۱- بررسی سالم بودن تسمه دینام و کولر وقرارگیری مناسب تسمه ها روی پولی

۲- بررسی و کنترل میزان کشش تسمه کولر و تسمه دینام

۳- پس از انجام مرحله بالا در صورت شنیده شدن مجدد صدای غیرعادی از ناحیه تسمه ها ، ابتدا تسمه کولر از مدار خارج شده و مجدداً صدای غیر عادی بررسی شود ، چنانچه در این مرحله ایراد مرتفع گردید ، ایراد از تسمه کولر می باشد اما در صورتی که رفع نگردید می بایستی بررسی تسمه دینام نیز به همین روش تست گردد .

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

آموزش رفع صدای جیر جیر تسمه دینام و کمپرسور موتور EF7، دنا و سمند

آموزش تصویری تعویض تسمه دینام فولکس واگن گل

آموزش تصویری تعویض و تعمیر ذغال دینام دوو سیلو

آموزش تصویری تعویض تسمه تایم و واتر پمپ پراید + ویدئو

دینام چیست و چگونه برق تولید می کند ؟

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26