دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود+نکاتی برای خرید باتری خودرو

0

دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود+نکاتی برای خرید باتری خودرو

دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود

با سلام خدمت مخاطبين گرامی مگ کارز در این پست برای شما دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود+نکاتی برای خرید باتری خودرو را تهیه کرده ایم،امیدواریم که مورد استفاده و کارآمد باشد و همچنین خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياری بفرماييد.

ماشین های مختلف به میزان قدرت متفاوت و سایز های متفاوت باتری نیاز دارند. دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید تا متوجه شوید خودرو شما به چه نوع باطری نیاز دارد. همچنین، در تحریریه سحر باتری مطالبی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم تا با باتری مناسب هر خودرو آشنا شوید.

باطری اسیدی یا باطری اتمی انتخاب کنیم؟

باتری ماشین به موتور خودرو قدرت میدهد و شارژ لازم برای تمام لوازم برقی خودرو را تامین می کند.

با کمی تحقیقات اولیه می توانید باتری مناسب خودرو خود را انتخاب کنید.

با چک کردن دفترچه راهنمای خودرو مشخص خواهد شد، خودرو شما به چه نوع باتری نیاز دارد.

باتری هایی که بیشترین نظرات را از سوی علاقه مندان به حوزه خودرو و یا آژانس های تست محصولات مشتریان بدست آورده اند را بررسی کنید.

۱-نحوه انتخاب باتری
خرید باتری ماشین مناسب خودرو:

ماشین های مختلف به میزان قدرت متفاوت و سایز های متفاوت باتری نیاز دارند. دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید تا متوجه شوید خودرو شما به چه نوع باطری نیاز دارد. همچنین، در تحریریه سحر باتری مطالبی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم تا با باتری مناسب هر خودرو آشنا شوید.
اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید به مکانیکی محله تان مراجعه کنید مسلما آن‌ها شما را در انتخاب نوع باتری مناسب راهنمایی خواهند کرد.

به هنگام انتخاب باتری ماشین شرایط آب و هوایی که در آن زندگی می کنید را در نظر بگیرید : باتری های مناسب برای شرایط آب و هوایی گرم اغلب لیبل”S” یا “جنوب” میخورند، باتری های مناسب برای شرایط آب و هوای سرد لیبل “N” یا “شمال” میخورند.

خرید باتری‌های بدون نیاز به نگهداری

این باتری ها را سیلد (باتری اتمی) می نامیم که نیازی به توجه و نگهداری ندارند. اما باتری های اسیدی در دوره های منظمی نیاز به افزودن آب دارند. بنابراین با خرید باتری های سیلد (باتری‌های اتمی) از شر مشکلات احتمالی در آینده آسوده خواهید بود. البته قابل ذکر است که در حال حاضر اکثر باتری خودروهای سواری یا باطری خودروهای سبک از نوع سیلد و یا همان باتری اتمی می باشند.
خرید باتری‌هایی که نظرات و دیدگاه‌های مثبتی را نسبت به خود جلب کرده‌اند

باتری‌های خودرو توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و موسسات خودرو تست میشوند، بنابراین چنانچه قصد خرید باتری ماشین را دارید نظرات و گزارشات آن‌ها وحتی خریدارن از وب سایت‌های فروش باتری و وبلاگ‌های مربوطه را حتماً بخوانید.
به هیچ عنوان باتری کهنه و تاریخ گذشته نخرید

حتی هنگامی که باتری ماشین برای مدتی در فروشگاه‌ها و یا انبارها انباشته می‌شوند ممکن است قدرت خود را از دست بدهند. بنابراین باتری‌هایی را که در شش ماه اخیر تولید شده‌اند را انتخاب کنید.

دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود

بعضی از باتری‌ها لیبل تاریخ تولید خورده‌اند که به آسانی قابل تشخیص هستند.
در بعضی دیگر تاریخ به صورت نوعی کُد درج شده است، A نشان‌دهنده اولین ماه سال یعنی ژانویه ، B دومین ماه سال یعنی فوریه و به همین ترتیب این حروف نشان‌دهنده ماه خاصی از سال هستند که باتری در آن ماه تولید شده است.

۲- تصمیم بگیرید چگونه خرید کنید

شما می‌توانید خرید آنلاین داشته باشید و یا به مغازه‌های فروش باتری مراجعه کنید.

قیمت فروش باتری ماشین را در مغازه‌های اطراف پرس‌وجو کنید اما این کار پروسه طولانی را شامل می‌شود شاید تمایلی به این کار نداشته باشید، بنابراین پیشنهاد ما این است که به فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید و قیمت باتری مورد نظر خود را در چندین وبسایت فروش باتری ماشین مقایسه کنید. به این ترتیب هم در وقت و هم در پول خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

از آن‌جا که هزینه حمل و ارسال باتری بالاست می توانید به مغازه های باتری فروشی مراجعه کنید تا احتمالا شامل نصب رایگان باتری بر روی خودرو نیز شوید و در صورت بروز مشکل سریعاً امکان بازگشت خواهید داشت.

 

متوجه شدن دلیل خالى شدن باترى مى تواند سخت باشد. باترى قدیمى یا دینام بد مى تواند مشکل باترى به وجود آورد و باعث خالى شدن آن شود.

تصور کنید که عجله دارید و مى خواهید زودتر به محل کارتان برسید، به سمت خودرو مى روید، اما متوجه مى شوید که روشن نمى شود. چراغهاى جلو کم نور هستند و خودرو روشن نمى شود. در این هنگام شما متوجه مى شوید باترى ماشین خالى شده است، اما چه چیزى باعث این مشکل شده است؟ در ادامه ى این متن ۵ دلیل عمده ى خالى شدن باترى را بیان خواهیم کرد.

خالی شدن باتری خودرو علائم خرابی باتری ماشین خرید باتری خودرو تعمیر و نگهداری خودرو دنیای خودرو مجله خودرو کارستان افزایش طول عمر باتری بهترین باطری ساز تهران آدرس باطری سازی تهران

دلایلى که باتری خودرو سریع خالی می شود

١-خطاى انسانى

شما تا به حال حداقل یکبار این کار را انجام داده اید، از سر کار به خانه مى آیید، زمانى که خودرو را پارک مى کنید فراموش مى کنید چراغ ها را خاموش کنید یا حداقل اینکه آنها را کامل خاموش نمى کنید. در طول مدت شب باترى خودروى شما خالى مى شود و صبح خودروى شما روشن نخواهد شد. بسیارى از خودروهاى جدید در چنین شرایطى مجهز به سیستم هشدار هستند و به شما اعلام مى کنند که چراغ ها روشن هستند.

‏٢- مصرف باترى زمانى که خودرو خاموش است

‏این حالت زمانى رخ مى دهد که وسیله ى نقلیه خاموش است، اما بعضى قطعات در خودروى شما همچنان کار مى کنند و برق مصرف مى کنند. این اتفاق گاها عادى هستند، مانند مصرف انرژى توسط ساعت خودرو و آژیر سیستم امنیتى، باترى در هر حالتى انرژى و برق مورد نیاز آنها را تأمین مى کند. اما، اگر مشکل برقى وجود داشته باشد، این وضعیت مى تواند بیش از اندازه حالت عادى باترى مصرف کند و باترى را خالى کند.

٣- بد شارژ شدن

اگر سیستم شارژ باترى خودرو به خوبى کار نمى کند، باترى خودروى شما حتى زمانى که در حال رانندگى هستید مى تواند خالى شود. در بیشتر خودروها، دینام برق مورد نیاز چراغ ها، سیستم صوتى و بسیارى از سیستم هاى دیگر را تأمین مى کند، که اگر مشکل شارژ شدن باترى وجود داشته باشد، مى تواند خالى شدن باترى را بدتر کند و در آخر شما کنار جاده متوقف مى شوید. یک مکانیک ماهر مى تواند مشکل را تشخیص دهد.

۴-خراب بودن دیود دینام

دینام خودرو وظیفه ى شارژ مجدد باترى و برق رسانى به سیستم هاى برقى مختلف خودرو را دارد. اگر دینام خودرو داراى دیود معیوبى باشد مى تواند باعث خالى شدن باترى خودرو شما شود. یک دیود بد مى تواند سیستم برقى خودرو را حتى وقتى که خودرو خاموش است شارژ کند در نتیجه زمانى که مى خواهید خودرو را روشن کنید، روشن نمى شود.

۵- قدیمى بودن باترى

اگر باترى خودرو شما قدیمى است، ممکن است کامل شارژ نشود. اگر خودروى شما به کرات بد روشن مى شود، امکان این وجود دارد که باترى خودروى شما فرسوده شده باشد. شما باید به طور عادى باترى خودرو را هر ۴-۵ سال یکبار تعویض کنید. اگر خودروى شما روشن نمى شود و باترى خودرو قدیمى است، تعویض باترى اولین کارى است که باید انجام دهید.

باترى خودرو که مرتب خالى مى شود بسیار آزار دهنده است و فهمیدن علت این مشکل مى تواند سخت باشد. با فرض اینکه دلیل خالى شدن باترى خطاى انسانى نباشد، شما احتیاج به یک تعمیرکار خبره دارید تا بتواند مشکل سیستم برقى خودرو را تشخیص دهد و تعیین کند که این مشکل مربوط به باترى خودرو است یا چیز دیگرى در سیستم برق خودرو مشکل دارد.

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

زمان تعویض باتری خودرو + تشخیص زمان تعویض باتری خودرو

طرز نگهداری صحیح باتری خودرو + نکات ایمنی درباره باتری خودرو

هنگام خاموش شدن ناگهانی خودرو چه مواردی باید چک شود؟

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26