برطرف نمودن مشکلات سیستم خنک کاری خودروی پراید

0

برطرف نمودن مشکلات سیستم خنک کاری خودروی پراید

برطرف نمودن مشکلات سیستم خنک کاری خودروی پراید

تعمیر و نگهداری خودرو

سیستم خنک کاری خودروی پراید همانند خودروهای دیگر عملکرد مشترک داشته.

سیستم خنک کاری پراید بسته به مدل یا سال تولید آنها دارای تفاوت هایی هستند.

اجزای اصلی این سیستم :رادیاتور ، فن ، واتر پمپ،ترموستات،سنسور دمای آب،فشنگی آب،مخزن آب رادیاتور و شلنگ ها هستند.

برطرف نمودن مشکلات سیستم خنک کاری خودروی پراید

 

در پرایدها تا مدل ۸۳سنسور دمای آب روی قاب ترموستات قرار دارد که در مدل ۸۴ این سنسور زیر منیفولد هوا گذاشته شده است که خود باگذشت زمان و فرسودگی خودرو ممکن است سیستم خنک کاری دچار مشکلاتی شود نظیر گرم کار کردن موتور ،دیر فن کردن،خاموش شدن فن قبل از پایین آمدن دمای آب که خود راه حل هایی دارد.

برای برطرف کردن این مشکل میتوان محل سنسور دمای آب را تغییر داد.همانطوری که پراید های کاربراتوری سنسور دمای آب آنها روی قاب ترموستات است میتوان با خریداری یک قاب ترموستات نوع کاربراتوری با کمی ابتکار مشکل را حل کرد.

از آنجایی که سنسور دمای آب نوع کاربراتوری روی قاب ترموستات است ولی نوع رزوه و قطر آن با سنسور دمای آب نوع انژکتوری متفاوت است باید با مراجعه با تراشکاری این مشکل را حل نمود.

از تراشکار خواسته که بوشی بتراشد که بیرون و داخل آن پیچ بری بشود.به گونه ای که رزوه ی بیرون بوش مطابق با رزوه روی سوراخ قاب ترموستات باشد و رزوه داخل بوش مطابق رزوه روی سنسور دمای آب مدل انژکتوری باشد.

حال میتوان سنسور دمای آب را داخل بوش بست و بوش را روی قاب ترموستات نصب کرد.با این کار سنسور دمای آب با طور مستقیم با آب گرمی که ار موتور خارج میشود برخورد کرده و دستور مناسبی را از طریق ECUبه فن ارسال میکند.

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

عملکرد سیستم تحت فشار خنک کننده موتور خودرو چگونه است

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26