آموزش تصویری شستن کفپوش ماشین

2

آموزش تصویری شستن کفپوش ماشین

شستن موکت کف ماشین-آموزش شستن کفپوش ماشین

شستن کفپوش ماشین (6)

مرحله 1

کفپوش را به خوبی با آب خیس کنید.

شستن کفپوش ماشین (1)

شستن داخل ماشینقیمت موکت کف پراید-کف پایی موکتی

مرحله 2

مقداری از پودر لباس شویی مورد علاقه تان روی کفپوش بریزید.

نیاز به استفاده زیاد از پودر نیست، تنها مقداری که همه جای کفپوش را پوشش دهد کافی است.

شستن کفپوش ماشین (2)

تعویض موکت کف خودرو-موکت ماشین-فروش موکت کف خودرو

مرحله 3

با یک طی به خوبی روی کفپوش بکشید. برای جلوگیری از حرکت کردن کفپوش می توانید مانند تصویر پای خود را گوشه ی آن بگذارید.
از چندین جهت مختلف طی بکشید تا همه ی ذرات و کثیفی ها دفع شوند.

اگر طی ندارید مشکلی نیست، می توانید کفش و جوراب تان را در آورید و با پا روی کفپوش بکشید. فقط مراقب باشید سر نخورید.

شستن کفپوش ماشین (3)

مرحله 4

به خوبی کفپوش را با آب بشویید.
از یک سمت کفپوش شروع کرده و کف را به سمت دیگر هدایت کنید.
آب کشی را آنقدر ادامه دهید تا دیگر کفی نمانده باشد.

شستن کفپوش ماشین (4)

مرحله 5

این مراحل را برای بقیه ی کفپوش ها تکرار کنید.

شستن کفپوش ماشین (5)

نحوه تمیز کردن موکت کف خودرو

همواره انتظار می رود که کفپوش خودروتان کثیف شود ، به ویژه اگر حیوانات خانگی یا بچه کوچک داشته باشید . اگر کفپوش هایی داشته باشید که به جای وینیل یا پلاستیک ، موکت شده باشند ، تمیز کردنشان می تواند کار سختی تری باشد . اما مرتب نگهداشتن آن ها اهمیت زیادی دارد ، زیرا کفپوش ها بیشتر قسمت های دائمی داخل خودرو را از کثیفی ، هوازدگی ، مایعات و فرسودگی محافظت می کنند .

اگر گل روی کفپوش های موکت شده خودروتان نفوذ کرد ، دنیا به پایان نرسیده است. با انجام چند کار ساده و استفاده از چند ماده پاک کننده ساده می توانید گل ها را از روی کفپوش پاک کنید ، از لک شدن آن جلوگیری کنید و آن ها را به حالت اول بازگردانید و نیازی نیست کفپوش های تازه بخرید . برای آموختن نحوه تمیز کردن کفپوش های موکت شده خودروتان مراحل زیر را دنبال کنید .

روش 1 از 1 : به کارگیری ترکیبی از ابزارهای خانه داری و ابزارهای اختیاری

همواره کفپوش های خودروتان را تمیز کنید ، اما این کار را در پارکینگ انجام ندهید ؛ زیرا کاری پر از کثیفی است و پس از آن نیازی به تمیزکاری بیشتر نیست .

مواد لازم

 • پاک کننده فرش
 • حوله های تمیز (حداقل 2 حوله)
 • مواد شوینده (مایع)
 • عینک ایمنی چشمی (اختیاری)
 • سیم سیار (اختیاری)
 • وکیوم صنعتی
 • شوینده برقی (اختیاری)
 • برس شستشو

شستن کفپوش ماشین (1)

مرحله 1: بیرون آوردن کفپوش ها . همواره پیش از تمیز کردن کفپوش های گلی ، آن ها را از خودرو خارج کنید ؛ بدون شک نمی خواهید کثیفی در همه جای خودروتان پخش شود .

اگر گل هنوز مرطوب است ، منتظر بمانید تا به طور کامل خشک شود . اگر زمانی که گل هنوز مرطوب است بکوشید آن را تمیز کنید ، به طور احتمال باعث خواهید شد تا به داخل فیبرهای کفپوش نفوذ کند و یا در سطح آن پخش شود که در این صورت تمیز کردن آن سخت تر یا غیرممکن می شود .

 • نکته : اگر هنوز شک دارید که گل روی کفپوش به طور کامل خشک شده یا خیر ، بهتراست آن را امتحان نکنید . آن ها را زیر نور آفتاب بگذارید تا خشک شوند و زمانی که از خشک شدن آن ها 100 درصد مطمئن شدید به مرحله بعد بروید .

شستن کفپوش ماشین (2)

مرحله 2 : ساییدن گل خشک شده . حال که گل به طور کامل خشک شده است ، با استفاده از یک برس آن ها را از میان الیاف فرش جدا کنید .

قسمت های گلی شده را به آرامی و تا جایی که می توانید با برس بمالید ، به طوری که هیچ غباری از آن ها باقی نماند . برای جدا کردن ذرات باقیمانده گردوغباراز میان الیاف کفپوش ، آن ها را به چیز محکمی مانند ستون یا نرده ها بکوبید .

اگر می خواهید گردوغبار به داخل چشمانتان نرود یا در حین تنفس به گلویتان نرود ، می توانید از عینک های چشمی و ماسک استفاده کنید .

 • نکته : در صورت امکان ، کفپوش ها را با یک دست به دیوار، نرده ، ستون یا سایر سطوح عمودی تکیه دهید و بادست دیگر برس را به آن بکشید تا کثیفی و گل های پودر شده روی آن باقی نمانده و روی زمین بریزند .

شستن کفپوش ماشین (3)

مرحله 3 : تمیزکردن کفپوش ها با جاروبرقی . از یک وکیوم قوی برای مکش ذرات ریزتر غبار باقیمانده یا آن هایی که به اعماق الیاف آن نفوذ کرده اند ، استفاده کنید .

اگر وکیوم صنعتی قوی ندارید ، با استفاده از یک جاروبرقی ساده خانگی هم می توانید این کار را انجام دهید . صرف نظر از نوع وکیومی که استفاده می کنید ، برای آن که بتوانید آن را در بیرون به برق وصل کرده و استفاده کنید ، به یک سیم سیار نیاز دارید .

تمیز کردن کفپوش با جاروبرقی را با دقت زیادی انجام دهید . ذرات غبار می توانند بسیار ریز شوند و گاهی اوقات دیدن آن ها غیرممکن می شود . این که شما نتوانید آن ها را ببینید ، دلیلی برای نبودنشان نیست . بسته به مقدار گل موجود ، ممکن است بخواهید کثیفی هایی را که از مرحله 2 باقی مانده اند با جاروبرقی تمیز کنید .

مرحله 4: شستشو با آب و صابون. آب آغشته شده به صابون و یک شوینده قوی مانند مایع ظرفشویی را آماده کنید .

اگر به مایع شوینده قوی دسترس ندارید ، می توانید ازصابون معمولی هم استفاده کنید . فقط کافی است زمانی که آن را با آب مخلوط می کنید ، مقداری بیش از مایع شوینده قوی استفاده کنید .

از یک پارچه کهنه یا برس شستشو استفاده کنید ( البته پس از آن که بقایای مرحله 2 را تمیز کرده اید ) ، و سپس به تمیز کردن قسمت های کثیف کفپوش ها بپردازید . ابتدا کف پوش ها را به آرامی بسابید و سپس شدت آن را بیشتر کنید تا به ذرات نفوذ کرده به اعماق الیاف کفپوش برسید .

شستن کفپوش ماشین (4)

مرحله 5 : شستشوی کفپوش با آب پاش خانگی. پس از پایان مالیدن کفپوش ها با پارچه کهنه یا برس شستشو ، برای شستن کف صابون و کثیفی از الیاف کفپوش ، از یک کارواش خانگی استفاده کنید .

اگر کارواش خانگی ندارید ، می توانید از شیلنگ باغبانی استفاده کنید . اگر نازلی دارید که می توانید به شیلنگ وصل کنید ، از آن برای قوی تر کردن جریان آب استفاده کنید تا صابون و ذرات غبار را از روی کفپوش بشوید .

در صورت لزوم مرحله های 4 و 5 را تکرار کنید تا کفپوش ها به طور کامل تمیز شوند .

 • هشدار : کارواش های خانگی بسیار قوی هستند . اگر از آن ها استفاده می کنید ، نازل را زیاد به الیاف کفپوش نزدیک نکنید چون ممکن است آن ها را پاره کند .

مرحله 6 : خشک کردن کفپوش ها . با استفاده از یک حوله خشک و تمیز کفپوش ها را تا جایی که می توانید تمیز کنید .

اگر پس از این که کفپوش را کمی خشک کردید لکه ای روی آن دیدید ، از یک اسپری کف تمیز کننده فرش استفاده کنید و برای گرفتن بهترین نتایج ، راهنمایی های نوشته شده روی قوطی را دنبال کنید .

کفپوش ها باید پیش از بازگردانی به خودرو به طورکامل خشک شوند تا از رشد کپک روی آن ها جلوگیری شود ، که در این صورت باید آن ها را به طور کامل عوض کنید و حتی ممکن است کپک در سایر قسمت های خودرو گسترش پیدا کند . اگر جای آفتابگیر در نزدیکی تان ندارید ، می توانید آن ها را در جای امنی در خانه یا پارکینگ بگذارید تا به طور کامل خشک شوند .

همواره به یاد داشته باشید که تا پیش از شروع روند پاکسازی باید تا خشک شدن کامل گل ها صبر کنید . این مهم ترین و اولین مرحله است که اطمینان می دهد کفپوش خودروتان تمیز شده است . با کمی صبوری و کار سخت بدنی ، می توانید کفپوش های تمیزی داشته باشید که خودروتان را تمیزتر نشان می دهد . در صورتی که پرسش های دیگری درباره این روند دارید ، می توانید برای توصیه های مفصل تر و سریع تر با یک مکانیک مشورت کنید .

منابع:تخت گاز/stephelp.ir

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

چگونه داخل موتور خودرو را شستشو دهیم؟+فیلم و عکس

مواد شوینده موتور خودرو چه مزایایی دارد

صفر شویی اتومبیل چیست؟+آموزش صفر شویی ماشین در منزل

اشتراک:

2 دیدگاه

 1. الی در

  فقط موندم خودتون چیزی بلد نیستین بنویسین از یه جا کپیمیکنین میچسبونین به وب لاگتون همش عین همه .چیزی هم که دنبالش هستم ننوشتین ولی اسم متنتون چیزیه که من میخوام. خدااااا چقد بیسواد مونده ایران اینارو هم صادر کن افغانستان

  • سلام دوست عزیز این مطلب آموزش شست و شوی کفپوش ماشینه و خیلی کامل و بصورت تصویری توضیح داده شده و چیزی بغیر شست و شوی کفپوس در مطلب نیست شاید شما نمیتونید اون چیزی رو که میخوایدو پیدا کنید ممنون از نظرتون

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26