برق دزدی ماشین از کجاست + آموزش رفع برق دزدی ماشین

0

برق دزدی ماشین از کجاست + آموزش رفع برق دزدی ماشین

برق دزدی ماشین از کجاست

برق دزدی خودرو به عنوان یک اصطلاح عامیانه است به این معنی که وسیله در خودرو وجود دارد که زمان خاموشی خودرو برق را مصرف می نماید و سبب می شود که باطری خودرو خراب شود.

معمولا دزدی برق خودرو در مواردی مثل دزدگیر،ضبط،قفل مرکزی خلاصه می شود.برق دزدی ممکن است به کولر و خراب بودن وایرها نیز مربوط گردد که جرفه به بدنه به صورت مستقیم اتفاق می افتد و به شمع ها نمی رسد.
چگونه متوجه شویم که برق دزدی ماشین برای خودرو اتفاق می افتد یا خیر؟

برق دزدی خودرو : برای شروع باید سر باطری مثبت را باز کنید و آمپرمتر را بین باطری و سر باطری قرار دهید تا دقیق بررسی کنید که آیا برق مصرف می شود یا خیر.یک نفر باید آمپرمتر را نگاه کند و دیگری تک تک فیوزها را بکشد و جا بزند ، در چنین شرایطی اگر آمپرمتر ۰ را نشان دهد به این معنی است که فیوز مشکلی دارد. البته به صورت کلی برق دزدی یعنی شما ماشین خود را خاموش می کنید و یک مصرف کننده از باطری شما استفاده می کند و در نهایت باطری شما را خراب می کند.این تعریف یک تعریف عام و خلاصه از برق دزدی است.
شما می توانید با روش های زیر مطمئن شوید که آیا سیستم سیم کشی خودروی شما سالم است یا خیر:

۱)اگر برق دزدی برای خودروی شما اتفاق بیوفتد در زمان صبح با سرعت و در یک حرکت نمی تواند استارت بزند.زمانی که خودرو خاموش است می توانید یکی از بست های باتری را جدا نمایید و صبح آن را جا بزنید در صورتی که خودرو به خوبی روشن گردید سیستم شما برق دزدی داشته ولی در صورتی که ضعیف باشد مشکل می تواند به استارت، دینام و باتری مربوط شود.

۲)می توانید یک لامپ دوازده ولتی که به دو سیم رشته ی مجهز است تهیه نمایید. اول سوییچ را خاموش نمایید و بعد اطمینان لازم از خاموشی همه بخش های برقی خودرو را ایجاد کنید، اقدام به جداسازی یکی از بست های باتری کنید،یک سر سیم را به قطب باتری و یک سری دیگری که بست باتری را جدا کرده بودیم ، متصل نمایید. در صورتی که لامپ به شکل متناوب روشن شد جعبه ی فیوز خودرو را باز نمایید و سپس جداکردن و جا زدن تک تک فیوزها را انجام میدهیم و یک نفر دیگر باید به لامپ توجه کند ، با کشیدن یکی از فیوزها لامپ خاموش شده و برق دزدی به این بخش از سیستم برق خودرو مرتبط می شود.

در صورتی که لامپ به شکل ضعیف و نامتناوب روشن و خاموش شود برق دزدی به دزدگیر مرتبط می شود ، اما اگر لامپ روشن نگردد برق دزدی وجود نداشته است.

برق دزدی ماشین از کجاست

برق دزدی ماشین از کجاست- برق دزدی ماشین سمند- برق دزدی خودرو 

تست برق دزدی ماشین چگونه است؟

در واقع عبارت «برق دزدی ماشین» اصطلاحی عامیانه است، به این معنی که وقتی خودروی شما خاموش است برق مصرف می‌کند و اثرات مخربی روی باتری ماشین (باطری ماشین) به جا می‌گذارد.
برق دزدی ماشین به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

ضبط ماشین
دزدگیر ماشین
قفل مرکزی

اکر شما هم جزو افرادی هستید که اخیراً با باتری ماشینتان دچار مشکل شده اید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با روش های تست برق دزدی ماشین و راهکارهای آن آشنا شوید.
راهکارهای تست برق دزدی ماشین:
روش اول:

ابتدا سر مثبت باتری (باطری) را باز کنید.
دستگاه آمپرمتر را بین باتری و سر باتری قرار دهید.
از فرد دیگری کمک بگیرید تا دستگاه آمپرمتر را نگه دارد.
حال شما باید یکی یکی فیوزها را جدا کنید و جا بزنید تا متوجه شوید کدام فیوز دچار مشکل است.
اگر عدد ۰ در آمپرمتر مشاهده شد، یعنی آن فیوز دچار مشکل شده است.

همانطور که در ابتدا گفتیم، برق دزدی ماشین عملاً مصرف برق و خالی کردن باتری ماشین هنگام خاموش بودن است. برای مثال لامپ صندوق عقب ماشینتان را در نظر بگیرید. ممکن است بدون آنکه متوجه شوید روشن بماند و باتری ماشین را خالی کند. مورد دیگری هم که وجود دارد مربوط به کویل و خرابی وایرهاست که جرقه مستقیماً به بدنه می خورد و به شمع نمی رسد.

برق دزدی ماشین از کجاست

روش دوم:

یک عدد لامپ کوچک ۱۲ ولت حدود ۲ تا ۳ آمپر از نوعی که معمولا در چراغ سقف استفاده میشود تهیه کنید.

۱️⃣ کلید را از جاسوئیچی استارت خودرو بردارید .
۲️⃣ کلیه لامپها و وسایل برقی را خاموش کنید.
۳️⃣ کلیه دربهای خودرو را به اضافه درب صندوق عقب آنرا ببندید.
۴️⃣ درپوش موتور( کاپوت) را بالا بزنید.
۵️⃣ در صورتیکه اتومبیلتان دارای سیستم دزدگیر است کلید فشاری دزدگیر درپوش موتور را با وسیله ای بحالت فشرده قرار دهید، تا سیگنال باز بودن درب کاپوت ارسال نشود.
۶️⃣ کابل جریان منفی باطری را از محل اتصال آن به باطری جدا کنید.
۷️⃣ کابل جریان منفی را با دست به بدنه لامپ چسبانده و ته سربی مانند لامپ را به قطب منفی باطری ( توجه : قطب منفی ) بزنید.
برای مدت خیلی کوتاهی ( دو تا سه ثانیه ) لامپ بصورت خیلی ضعیف روشن شده و سپس خاموش خواهد شد
در نتیجه : خودرو در حالت ساکن برق دزدی ندارد.
اگر لامپ بصورت روشن باقی بماند یعنی خودرو برق دزدی دارد
نکته :
در صورتیکه سیستم برق کشی اتومبیلتان مالتی پلکس باشد و یا سیستم انژکتور ECU دارای کارت حافظه قابل دسترس RAM باشد بهتر است این بررسی را در مدت زمان کوتاه و حداکثر طی یک دقیقه انجام دهید. تا اطلاعات حافظه بر اثر جدا شدن کابل منفی پاک نگردد.مثال اتومبیل پژو 206

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

مطالب مرتبط:

وایر شمع یا کابل برق خودرو چیست + عیب یابی وایر شمع خودرو

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26