آموزش تصویری رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین+فیلم

0

آموزش تصویری رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین+فیلم

رفع زردی چراغ ماشینرفع تیرگی چراغ خودرو-طلق چراغ جلو سمند

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (2)

تميز كردن داخل چراغ ماشين-رفع بخار چراغ ماشین

چگونه طلق را شفاف کنیم-برق انداختن چراغ ماشینرفع ماتی شیشه

شاید برای شما هم پیش آمده که طی گذشته زمان و پیمودن مسافت با خودرویتان، متوجه شوید که چراغ اتومبیل شما کدر شده است، معمولا دلایل ماتی و کدری طلق جلو چراغ اتومبیل‌ها برخورد هوا و گرد و خاک و همین طور تابش مستقیم نور آفتاب است.

همانطور که پیشتر گفتیم کدری و ماتی چراغ اتومبیل‌ها یکی از مشکلاتی و مسائلی است که صاحبان خودرو با آن درگیر هستند. در این مقاله تصمیم داریم، به شما در رفع ماتی چراغ اتومبیل کمک کند و با یک آموزش کامل و گام به گام، به شما راه و متد رفع کدری و ماتی چراغ اتومبیل را آموزش دهد.

وسایل مورد نیاز برای رفع ماتی چراغ اتومبیل

انجام هرگونه عملیات و فرآیند، به مجموعه وسایل بخصوص به خود نیازمند است؛ فرآیند رفع ماتی و کدری چراغ اتومبیل نیز به وسایل بخصوصی نیازمند است که خوشبختانه وسایل مورد نیاز رفع ماتی چراغ اتومبیل، به سادگی در بازار قابل تهیه است.

لیست وسایل مورد نیاز:

  • یک شوینده نسبتا ضعیف و معمولی مانند مایع ظرف شویی یا شامپو‌های شوینده مخصوص
  • چسب نواری کاغذی
  • سمباده ۲۰۰ ، ۴۰۰ ، ۸۰۰ و همینطور یک سمباده نرم (تراکم ۳۰۰۰)
  • پولیش نرم ( ترجیحا پولیش نرم محلول با شوینده)
  • دستمال نرم و یا اسفنج
  • الکل یا اسپری پوششی نانو

مراحل رفع ماتی چراغ اتومبیل

* پیشنهاد میکنیم برای آسوده‌تر شدن این فرآیند، قبل از شروع به کار، قاب و فضای پوششی چراغ اتومبیل را باز کنید و جدا از بدنه خودرو وفضای داخلی چراغ اتومبیل این مراحل را انجام دهید.

در ابتدا با استفاده از آب و یک شوینده نسبتا ضعیف چراغ اتومبیل خود را شسته و خشک میکنید.
به هیچ وجه برای شستشوی اولیه چراغ اتومبیل از شوینده های قوی استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است به علاوه آسیب به طلق پوششی چراغ اتومبیل ، به رنگ بدنه خودرو نیز آسیب بزند.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (3)

در مرحله دوم برای در امان ماندن رنگ بدنه اتومبیل از فرایند پولیش و تمیز کاری چراغ اتومبیل، دور چراغ اتومبیل را با چسب نواری می پوشانیم، این پوشش هم از رنگ بدنه محافظت میکند و همینطور باعث می‌شود آب و مواد شوینده به داخل پوشش چراغ اتومبیل نفوذ نکند.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (4)

شروع کنید به سمباده زدن؛ ابتدا از سمباده ۲۰۰ شروع کنید و تا زمانی که ماتی چراغ اتومبیل شما یک دست نشده است، دست از سمباده زدن بر ندارید.
این فرآیند را پس از هر ۱۰ دقیقه به ترتیب با سمباده‌های ۴۰۰ و ۸۰۰ انجام دهید تا چراغ اتومبیل شما به صورت یک پارچه مات شود.

پس از گذشت حدود ۲۰ دقیقه از زدن سمباده ۸۰۰ ، سمباده نرم تر ( برای مثال ۳۰۰۰ ) را بر روی چراغ اتومبیل بکشید، عملیات سمباده زدن را تا جایی ادامه دهید تا تمام کدری‌ها و ماتی‌ها بر روی چراغ اتومبیل از بین برود.
این را در نظر بگیرید که در عملیات سمباده زدن چراغ اتومبیل حتما از آب استفاده کنید و نباید خراش‌هایی عمیق‌تر از خراش‌های سمباده بر روی چراغ اتومبیل دیده شود.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (1)

مرحله بعد، پولیش کاری است. با استفاده از دستگاه پولیش کوچک یا یک اسفنج و یا پارچه نرم شروع کنید به پولیش زدن چراغ اتومبیل. توجه داشته باشید که در پولیش کاری چراغ اتومبیل باید از پولیش نرم و ترجیحا پولیش نرم محلول با شوینده استفاده کنید. برای داشتن نتیجه بهتر باید حرکت دست خود را در یک راستا هدایت کنیم و در واقع به صورت منظم و یک پارچه پولیش بزنیم.
عملیات پولیش کاری چراغ اتومبیل را دو الی سه بار انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (5)

مرحله بعد، مرحله مراقبت از چراغ اتومبیل است. برای اینکه چراغ اتومبیل شما دیر تر کدر و مات شود؛ به شما پیشنهاد میکنیم پس از اتمام پولیش کاری چراغ اتومبیل از الکل یا ترجیحا اسپری پوششی نانو استفاده کنید و آن را با یک پنبه یا دستمال نرم بر روی سطح چراغ اتومبیل خود پخش کنید، استفاده از این مواد باعث می‌شود گرد و خاک و تابش آفتاب اثر کمتری بر روی چراغ اتومبیل شما بگذارد.

چگونه چراغ خودروی خودرا برق بیندازیم

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (5)

شما می توانیدبامواد و تجهیزات خانگی چراغ خودروی خود را همانند روز اولی که خودرو را خریداری کردید، تمیز کنید. زمانی که با گذشت زمان فریم و البته طلق چراغ های خودروی شما برا ثر اکسید شدن و آلودگی ها کدر شده و شفافیت خود را از دست می دهند آن زمان است که می بایست به جای مراجعه به کارواش خودتان دست به کار شوید.چراغ خودرو

چراغ خودرو

امروز ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید این چراغ ها را در منزل حتی بهتر از کارواش تمیز کنید و برق بیندازید.

مواد و وسایل مورد نیاز:
مایع ظرفشویی
پولیش یا خمیر دندان
چندین دستمال
آب
برگه سمباده بسیار نرم یا پارچه
الکل

برای تمیز کردن چراغ های خودرو خود ابتدا به مایع ظرفشویی و آب احتیاج دارید

مراحل تمیز کردن چراغ خودروها :
1) شست و شوی عمومی:
ابتدا با یک چراغ شروع کنید و پس از پایان کار این چراغ به سراغ دیگری بروید، با استفاده از یک مایع ظرفشویی به صورت عمومی چراغ ها و طلق و فریم را به خوبی بشویید. استفاده از شوینده های قوی ممنوع است چرا که به چراغ و البته رنگ خودروی شما می تواند آسیب برساند و تنها یک شست و شوی ساده و سپس آبکشی برای شروع کافی است.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (6)

با استفاده از یک مایع ظرفشویی به صورت عمومی چراغ ها و طلق و فریم خودرو را به خوبی بشویید

2) انجام مراقبت ها:
برای اینکه این کار را حرفه ای انجام دهید از مقداری چسب نواری که صافکاران در هنگام رنگ کردن استفاده می کنند می توانید استفاده کنید و دور تا دور طلق را با استفاده از این چسب ها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رنگ خودرو کاور کنید. حتی برای اطمینان کامل تمام واشرهای لاستیکی که اطراف چراغ هم وجود دارد را کاور کنید و سعی کنید عرض کار به حدی باشد که ضریب ریسک را کاهش دهد.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (7)

از مقداری چسب نواری که صافکاران در هنگام رنگ کردن استفاده می کنند استفاده کنید

3) از سمباده و اسفنج کمک بگیرید:
حال نوبت به برگه سمباده می رسد. بله سمباده منتها نه از نوعی که برای بلند کردن رنگ و … استفاده می کنید. شما به یک سمباده بسیار نرم از نوع 500-grit نیاز دارید که برای اینکه مطمئن شوید حتی در این شرایط هم آسیبی به چراغ ها نمی رسانید از یک اسفنج در زیر سمباده کمک می گیریم تا فشاری که ما به سمباده وارد می کنیم کنترل شده باشد. اگر سمباده در دسترس نبود از پارچه مناسب که نه خیلی نرم باشد و نه آن چنان زبر که به طلق آسیب برساند از یک تکه پارچه هم می توانید استفاده کنید. مراقب باشید خط و خش بر روی چراغ ها نیندازید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (8)

از یک اسفنج در زیر سمباده کمک بگیرید تا فشاری که به سمباده وارد می کنیم کنترل شده باشد

4) شروع به تمیز کردن کنید
مقصود از استفاده از این سمباده بسیار نرم و ریز این است که یک لایه بسیار نازک از سطح چراغ که کدر شده است را برداریم. سمباده را مطابق شکل به دور اسفنج پیچیده و سپس شروع به تمیزکردن و ساییدن کنید و دقت کنید که حرکات رفت و برگشتی داشته باشید و هر 10 ثانیه جهت و ناحیه را عوض کنید که به چراغ ها آسیبی نرسانید. آنقدر به این کار در تمام نقاط ادامه دهید که احساس کنید تمام چراغ به صورت یک دست تمیز شده است.

5) کار خود را چک کنید
حال یک دستمال حوله ای و نرم به دست بگیرید و محل کار خود را ضمن تمیز کردن بررسی و چک کنید که تمام نقاط به صورت یک دست تمیز و ساییده شده است. وقتی از کار خود مطمئن شدید حال با آب مجددا چراغ را آبکشی کنید. در هنگام بررسی به گوشه ها توجه بیشتری داشته باشید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (9)

با یک دستمال حوله ای و نرم محل کار خود را تمیز کنید و بررسی و چک کنید

6) مجددا چراغ را بشویید
حال مجددا مقداری صابون مایع یا مایع ظرفشویی را داخل یک ظرف با آب مخلوط کرده و سپس شروع به شست و شوی چراغ ها کنید و سعی کنید از یک اسفنج کمک بگیرید تا تمامی اضافات و لکه ها از مراحل قبلی تماما از بین بروند. زمانی که فوم یا کف بر روی چراغ های ایجاد شده است شما می توانید مجددا از آن سمباده نرم هم استفاده کنید تا از این طریق کار خود را در رابطه با لایه برداری تکمیل کرده باشید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (10)

مقداری صابون مایع یا مایع ظرفشویی را داخل یک ظرف با آب مخلوط کرده و با اسفنج بشویید

7) از خمیر دندان کمک بگیرید
حال برای درخشان و براق کردن چراغ ها پس از بین بردن لکه ها و لایه اکسید شده طلق های پلاستیک می توانید از یک پولیش مخصوص این کار که به صورت آماده قابل تهیه است استفاده کنید و یا در صورت در دسترس نبودن، از خمیر دندان های ساده استفاده کنید که کار مشابهی انجام می دهد. برای این کار یک تکه پارچه حوله ای بدون پُرز را چهار لا تا کرده و مقداری مناسب خمیر دندان بر روی آن و همچنین چراغ ها بزنید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (11)

برای درخشان و براق کردن چراغ ها پس از بین بردن لکه ها، از خمیر دندان های ساده استفاده کنید

8) چراغ ها را تمیز کنید
حال ابتدا سعی کنید خمیر دندان یا پولیش را در تمام سطح چراغ پخش کنید و سپس با کمی فشار بیشتر و با حرکات دایره ای شکل شروع به تمیز کردن طلق کنید. پس از تمیز کردن کامل چراغ با چندین تکرار که معمولا زمان آن از قسمت های قبل بیشتر باید به طول بکشد کار خود را به مراحل پایانی نزدیک تر کنید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (1)

خمیر دندان یا پولیش را با حرکات دایره ای شکل در تمام سطح چراغ پخش کنید

9) چراغ ها را پاک کنید
حال از یک مقدار آب کمک بگیرید و اضافات را با کمک یک دستمال از بین ببرید و اجازه دهید تا چراغ خشک شود و در نهایت از مقداری الکل و یک دستمال دیگر کمک بگیرید و با چند اسپری الکل همانند شیشه چراغ ها را برای مرتبه آخر تمیز کنید. این کار تقریبا آخرین مرحله کار شماست و حال می توانید کار خود را تمام شده قلمداد کنید.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (2)

با مقداری آب چراغ را تمیز کنید و اضافات را با دستمال از بین ببرید و اجازه دهید تا چراغ خشک شود

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (3)

با چند اسپری الکل همانند شیشه چراغ ها را برای مرتبه آخر تمیز کنید

10) چند قدم عقب بروید
حال از خودروی خود کمی فاصله بگیرید و نگاهی به کار خود داشته باشید. مطمئنا با پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل کار خود را تحسین خواهید کرد. این تقریبا شبیه به کاری است که کارواش های حرفه ای برای تمیز کردن چراغ های خودروها انجام می دهند و البته به ندرت برای خودروهای شما.

رفع زردی،ماتی و برق انداختن چراغ جلو ماشین (4)

شما با پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل از دیدن چراغ های خودرو خود لذت می برید.

ویدئو1:روش جالب برای تمیز کردن چراغ خودرو

عموما چراغ ماشین ها بعد از مدتی استفاده کدر و باعث کم شدن نور چراغ میشه. یک راه حل اون تغییر چراغ است که مستلزم هزینه زیاد است. اما با این راه حل و با کمترین هزینه فقط با خمیر دندان می شه تا حدودی این مشکل رورفع کرد.
 

شفاف سازی چراغ ماشین، رفع ماتی، کدری، تیرگی، بخارگرفتگی

گردآوری: مجله خودرو

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26