بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید

0

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید

قیمت روز دزدگیر ماشین-مناسب ترین دزدگیر ماشین-راهنمای خرید دزدگیر تصویری

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو

قیمت دزدگیر تصویری ایزیکار-قیمت دزدگیر ماشین ماجیکار

بهترین دزدگیر برای پراید-رده بندی دزدگیر ماشیندزدگیر تصویری چیتا

اساسی‌ترین دغدغه مالک خودرو در زمان مراجعه به بازار برای خرید سیستم امنیتی تصویری یا غیرتصویری بودن ریموت یا همان کنترل از راه دور است.

اساسی‌ترین دغدغه مالک خودرو در زمان مراجعه به بازار برای خرید سیستم امنیتی تصویری یا غیرتصویری بودن ریموت یا همان کنترل از راه دور است.

در این زمان افراد می‌بایست با داشتن اطلاعات قبلی از محل، زمان و طول مدت پارک‌کردن ‌یا خالی ماندن خودرو اقدام به تهیه سیستم امنیتی مورد نیاز کنند.

معمولاً به خریداران سیستم امنیتی اتومبیل توصیه می‌شود که اگر دسترسی به پارکینگ شخصی ندارند و یا در بازه‌های زمانی طولانی یا زمان خلوت‌بودن خیابان مجبور به ترک خودرو هستند، سیستم‌های امنیتی تصویری را انتخاب کنند زیرا نمایشگر ریموت‌های تصویری هر اتفاقی که برای خودروی شما پیش آید را با نواختن آلارم و لرزش دستگاه هشدار می‌دهند، اما اگر که پارکینگ مطمئن دارید برای صرفه‌جویی اسکناس‌هایتان بهتر است دزدگیری با ریموت ساده خریداری کنید.

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو (2)

بهترین دزدگـیر ها برای خودروی شما

می‌گویند نداشتن ماشین یک دردسر دارد و داشتن‌اش هزار و یک دردسر. یکی از این دردسرها هم ترس همیشگی زدن دزد به ماشین است. حالا چه سرقت قطعات و لوازم ماشین باشد و چه سرقت کل ماشین ولی هرچه هست صاحبان اتومبیل همیشه از ترس دزدزدگی در اضطراب و نگرانی به سر می‌برند…

به خصوص کسانی که به دلیل نداشتن پارکینگ مجبورند شب‌ها اتومبیل‌شان را در خیابان پارک کنند. اگرچه امروز انواع دزدگیرهای موجود در بازار نرخ سرقت‌های اتومبیل را بسیار کم کرده ولی سارقان هم بیکار ننشسته‌اند و مدام اطلاعات خودشان را به روز می‌کنند. اما این به معنی بی‌اعتمادی شما به دزدگیرها نیست چون به قول یکی از نصاب‌های دزدگیر، دزدها هم ترجیح می‌دهند اول سراغ اتومبیلی بروند که دزدگیر ندارد. پس انتخاب یک دزدگیر مناسب برای اتومبیل تا حد زیادی امنیت آن را افزایش می‌دهد.

● دزدگیر ساده

اگر برای نصب دزدگیر به بازار این جنس بروید متوجه می‌شوید که دزدگیر در بازار فعلی ایران ۳ نوع است؛ دزدگیر ساده، دزدگیر

سیم کارت‌خور و دزدگیر تصویری. دزدگیر ساده همین دزدگیرهایی است که اغلب اتومبیل‌ها دارند و وقتی ضربه می‌خورد، آژیر می‌کشد و آژیرش هم یا ساده است یا ملودیک که البته از یکی ۲ نوع ملودی تکراری و آشنا برای همه، بیشتر برخوردار نیست. ایراد اساسی این دزدگیرهای ساده این است که شما هیچ‌وقت متوجه نمی‌شوید، این صدای دزدگیر ماشین خودتان است یا ماشین همسایه. یعنی حساسیت گوش ما نسبت به صدای آژیر این دزدگیرها که همیشه در کوچه و خیابان می‌شنویم کم شده است. ضمن اینکه اگر صدای آژیر را از دور بشنوید تا نروید و با چشم‌های خودتان نبینید متوجه نمی‌شوید صدای دزدگیر به خاطر پریدن یک گربه روی سقف ماشین در آمده یا به خاطر بازشدن در اتومبیل به دست سارقان. قیمت انواع ایرانی دزدگیرهای ساده، ارزان و حدود ۱۲ هزار تومان است اما جنس سیم آنها ضعیف است و ریموت کنترل‌شان هم ظاهر خوشایندی ندارد.

● دزدگیر سیم کارت‌خور!

یکی از انواع جدید دزدگیر که مدتی است وارد بازار ایران شده، دزدگیری است که قابلیت ارتباط با تلفن همراه را دارد. در این نوع دزدگیر که به سیم‌کارت‌خور معروف است در صورتی که سارق به ماشین شما نزدیک شود دزدگیر به موبایل‌تان زنگ می‌زند و شما را باخبر می‌کند. همین‌طور شما می‌توانید از طریق تماس با موبایل در صورتی که کلید ماشین در دسترس نباشد یا داخل ماشین جا مانده باشد، در ماشین را باز کنید یا ببندید. قیمت این دزدگیرها حدود ۲۷۰ هزار تومان است ولی به دلیل مشکل خطوط تلفن همراه در ایران، هنوز با استقبال مواجه نشده و به همین دلیل به میزان کمتری در بازار موجود است.

● دزدگیر تصویری

اما نوع تصویری دزدگیرها که نسل جدید این تکنولوژی است، سیستم پیچیده‌تری دارد. در واقع ریموت کنترل این دزدگیرها مانیتوری دارد که حداقل یک کیلومتر بُرد دارد و در این مانیتور شما می‌توانید از اتفاقاتی که برای اتومبیل تان می‌افتد مطلع شوید. نحوه کار ریموت هم به این شکل است که اگر ماشین شما ضربه بخورد، علامت یک چکش روی مانیتور ریموت ظاهر می‌شود یا اگر در ماشین شما باز شود روی مانیتور باز شدن در یک اتومبیل نمایش داده می‌شود یا اگر کسی کاپوت ماشین شما را بالا بزند عین همین تصویر روی صفحه نمایش ریموت دزدگیر ظاهر می‌شود.

از مزایای دیگر دزدگیرهای تصویری این است که وقتی شما نزدیک ماشین می‌شوید در خودرو به صورت اتوماتیک باز می‌شود یا وقتی از خودرو دور می‌شود، در بسته می‌شود. با این دزدگیرها شما می‌توانید از راه دور استارت بزنید و همچنین با استفاده از ریموت کنترل، وقتی که در خانه نشسته‌اید، بخاری اتومبیل را روشن کنید. همچنین این ریموت‌ها این قابلیت را دارند که در صورت ضعیف شدن باتری ماشین یا بالارفتن درجه حرارت ماشین در اثر آتش‌سوزی آژیر بکشند و شما را باخبر کنند. وقتی شما دزدگیرهای تصویری را برای اتومبیل‌تان نصب می‌کنید چشم‌های الکترونیکی داخل ماشین تعبیه می‌شوند که به حرکت حساس‌اند و اگر در غیاب شما کسی شیشه پنجره را بشکند یا شیشه باز باشد و دستی وارد اتومبیل شود، آژیر می‌کشند. این دزدگیرها قفل کودک دارند و حین حرکت به محض رسیدن به اولین دست‌انداز درهای ماشین را به‌طور اتوماتیک قفل می‌کنند. بعضی از دزدگیرهای تصویری برچسبی دارند که به شیشه ماشین می‌چسبانید و در صورتی که ریموت را جایی فراموش کنید، بر اساس کد عددی که قبلا به دزدگیر داده‌اید با زدن چند ضربه به این برچسب در ماشین باز می‌شود. خلاصه که دزدگیرهای تصویری فعلا بازار ایران را قبضه کرده‌اند و روی انواع خودروها قابل نصب هستند.

در حال حاضر بهترین دزدگیرهای تصویری موجود در بازار در حال حاضر، کره‌ای هستند که برحسب امکانات قیمتشان از ۱۹۶ هزار تومان تا ۲۴۶ هزار تومان متفاوت است. نصب این دزدگیرها رایگان است و بیمه ضدسرقت مجانی هم دارند. دزدگیرهای تصویری مالزیایی هم ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارند. قیمت انواع چینی این دزدگیرها طبق معمول پایین‌تر است و اگرچه حدود ۳ کیلومتر بُرد دارد، ولی کیفیت چندان خوبی ندارد.

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو (1)

راهنمای خرید بهترین نوع دزدگیر با کارایی بالا

سالانه حدود دو میلیون دستگاه اتومبیل سرقت می‌شوند. به‌ همین‌علت استفاده از روش‌های امنیتی برای جلوگیری از سرقت کار عاقلانه‌ای‌ ست. سیستم‌های تعبیه‌شده در خودروها چندان برای جلوگیری از دزدیده‌ شدن‌شان امن و کافی نیستند؛ بنابراین، همیشه توصیه می‌شود از یک آلارم‌ دهنده استفاده کنید تا هنگام سرقت وسیله‌ی نقلیه فعال شود و شما را باخبر کند. امروزه دزدگیرهای بسیار مجهز و مدرنی ساخته می‌شوند که ویژگی‌های متعددشان ضریب اطمینان شما را برای در امان‌ماندن خودروی‌تان افزایش می‌دهد. این مسئله آن‌قدر اهمیت دارد که حتی در این زمینه برندهای مختلفی هم مشغول به‌کار هستند که مدعی‌‌اند می‌توانند سیستم امنیتی خودروی شما را کامل کنند. اساس کار بیشتر دزدگیرها ایجاد اصواتی نسبت به برخورد، ضربه، حرکت، دست‌خوردن به اجزای ماشین و… است؛ اما بعضی از آنها کارهای بیشتری هم برای‌تان انجام می‌دهند. در دزدگیرهای مدرن، امکانی به نام استارتر کیل وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد حتی پس از سرقت اتومبیل، موتور اتومبیل خود را از حرکت بیندازید و مانع حرکتش شوید.

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید
در این نوشتار نکاتی را که باید هنگام خرید دزدگیر مناسب به‌یاد داشته‌باشید، برای‌تان شرح می‌دهیم؛ اما قبل از آن، خوب است کمی بیشتر درباره‌ی دزدگیرها بدانیم. دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت، وسیله‌ای‌ست که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی به‌طور کلی همگی آنها ساختار مشترکی دارند؛ یعنی بیشتر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته، محل وصل حسگر باز و حسگر بسته و کلید معمولی یا سوئیچ آلفا یا قفل رمزی یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت قطع‌ شدن برق دستگاه و مدار آژیر نیز هستند و در نهایت، دزدگیرها گاه‌شمار ورود و گاه‌شمار خروج و گاه‌شمار آژیر دارند و ممکن است مجهز به تلفن‌ کننده‌ی خودکار در هنگام تحریک نیز باشند. اگرچه در بعضی منابع سازنده‌ی این دستگاه را شخصی آمریکایی به‌نام ریورند اگوستیس راسل نامیده‌اند؛ اما بعضی منابع هم می‌گویند اولین آلارم‌ دهنده‌ ای که برای جلوگیری از سرقت خودرو اختراع شد، از سوی یک زندانی ناشناس اهل دنور در ١٩١٣ بود.
بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید

این سیستم تنها زمانی فعال می‌شد که سارق قصد داشت استارت بزند و موتور وسیله‌ی نقلیه را روشن کند. در سال ١٩١٦ نسخه‌های جدیدتری از این وسیله ساخته شد و صاحب خودرو می‌توانست فرستنده‌ای را با خود حمل کند. به محض آنکه کسی اقدام به سرقت خودرو می‌کرد، آلارم‌ هایی به فرستنده ارسال می‌شد که وی با لرزش دستگاه متوجه خطر می‌شد. این لرزش بعدها جایش را به تعبیه‌ی یک سیستم صوتی روی خودرو دارد که به‌جای هر کار دیگری، آژیر می‌کشید و باعث فرار دزد می‌شد. حال سوال اساسی این است که هنگام خرید، دنبال چه ویژگی‌هایی باشیم؟‌ ازآنجاکه همه‌ی دزدگیرها کار اصلی‌ شان را به‌ درستی انجام می‌دهند، شما باید دنبال گزینه‌ای باشید که امکانات جانبی خوبی در اختیارتان بگذارد؛ گزینه‌هایی چون ورود به داخل اتومبیل بدون استفاده از سوئیچ، باز کردن صندوق، استارتر کیلر و… به شما توانایی کارهای بیشتری می‌دهند.  اگر ریموت دزدگیر شما مجهز به قدرت استارت باشد، می‌توانید از فاصله چندده متری خودرو را روشن کنید و نیازی به استارت‌ زدن هم ندارید. حتی نمونه‌های مدرن آن می‌توانند هیتر یا کولر خودرو را راه بیندازند و سیستم ایرکاندیشنر را هم فعال کنند. نکته‌ی مهم اینکه دنبال محصولی باشید که خدمات پس از فروش و گارانتی مناسبی داشته باشد.

بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید
کمپانی‌هایی که امکان نصب رایگان محصول‌ شان را روی خودرو می‌دهند و ریموت زاپاس هم در اختیارتان می‌گذارند، بی‌شک بسیار بهتر هستند. همه‌ی ما می‌دانیم که صدای آژیر دزدگیر بسیار آزاردهنده و گوشخراش است که البته این خود نکته‌ی قابل توجه و اطمینان‌بخشی در فراری‌دادن سارقان است؛ اما باید سنسورهای حساس دزدگیر شما توانایی بالانس‌شدن را داشته‌ باشند تا بتوانید مانع بعضی آلارم‌های اشتباهی شوید. برای مثال، آن‌قدر حساس و بدون قابلیت تنظیم نباشد که با هر تماس ساده و بی‌منظوری یا ردشدن جسم متحرکی از کنار اتومبیل، به صدا دربیاید. دوام صدای آلارم هم اهمیت زیادی دارد. بیشتر دزدگیرهای خارج از دنیای برندهای معتبر، دامنه و شدت صوت کمتری دارند که اصلاً خوب نیست. بهتر است در انتخاب دزدگیر مورد نظرتان به موارد دیگری هم دقت کنید. بیشتر دزدگیرها دارای یک ریموت هستند که برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند. در واقع، اصلی‌ترین کار آنها مسلح و غیرمسلح‌ کردن خودروی شماست. به این منظور که خودرو را قفل و آماده به آژیر کشیدن می‌کنند و برعکس، یعنی آن‌را از حالت قفل درمی‌آورند و دزدگیر را غیرفعال می‌سازند.
بهترین نوع دزدگیر برای خودرو را چگونه انتخاب کنیم+راهنمای خرید
این ریموت هر چهار درب خودرو را با هم قفل یا باز می‌کند و در ضمن، طوری طراحی شده‌است که درب صندوق عقب خودرو را هم قفل یا باز می‌کند. این ویژگی در همه‌ی دزدگیرها هست؛ اما اگر ریموت شما امکان روشن‌کردن اتومبیل بدون سوئیچ را هم دارد، مزیت خوبی‌ست. در این حالت، شما نیازی به حمل سوئیچ ندارید. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید دزدگیرها این است که اگر خودروی شما به هر علتی صدمه ببیند و دزدگیر فعال شود، ریموت می‌تواند شما را مطلع و پالس‌های دریافتی را به شما منتقل کند. در این حالت، ال‌سی‌دی تعبیه‌شده در ریموت، وضعیت پیش‌آمده برای خودروی شما را نشان می‌دهد و می‌فهمید که دقیقاً چه اتفاقی برای وسیله‌تان افتاده است. حتی نمونه‌هایی وجود دارند که می‌توانند با گوشی هوشمند شما مرتبط شوند و هنگام به‌صدادرآمدن آلارم دزدگیر، پیامی را برای شما اس‌ام‌اس می‌کنند. بی‌شک بعد از آنکه آلارم دزدگیر به‌صدادرآمد و ریموت هم پیام را به شما رساند، حال نوبت شماست که اقدام مؤثری انجام دهید. گاهی دزدها پرروتر از این حرف‌ها هستند که با شنیدن صدای آژیر پا‌به‌فرار بگذارند و به‌هرترتیبی شده، پافشاری می‌کنند و قصد دارند به خودرو وارد شوند و آن را سرقت کنند. در دزدگیرهای عادی شما باید خود را به محل برسانید و اقدامات لازم را انجام دهید؛ اما با مدل‌های مدرن می‌توانید با فشار یک شاسی روی ریموت، از فاصله‌ی قابل توجهی موتور ماشین را از کار بیندازید. می‌توانید این اطمینان را هم داشته باشید تا زمانی که این وضعیت را به حالت عادی در نیاورید، خودروی شما روشن نشود. سیستم امنیتی خودرو می‌تواند هر حرکت مشکوک و مجزایی را تشخیص دهد و هر نوع اختلال و مزاحمت را به‌شکل یک آلارم به گوش شما برساند؛ اما بعضی مدل‌ها سنسورهای ویژه و شوک‌آوری دارند که بعضی اقدامات دیگر را هم به شما خبر می‌دهند؛ برای مثال، اگر کسی اقدام به جک‌زدن کند تا لاستیک‌های شما را بدزدد یا بخواهد خودروی شما را یدک بکشد. این ویژگی‌ها را در بعضی مدل‌های بسیار پیشرفته می‌توان برای حرکت‌های بسیاری طراحی کرد تا ماشین شما نسبت به هر حرکت مشکوکی واکنش نشان دهد و شما را باخبر کند. ریموت استارت، از دیگر ویژگی‌های مهم است. با این امکان، شما می‌توانید قبل از سوارشدن به خودرو سیستم سرمایش یا گرمایش آن را روشن کنید؛ یعنی در زمستان، قبل از سوارشدن خودرو را گرم یا در تابستان، کولرش را روشن کنید. حتی می‌توانید قبل از آنکه به اتومبیل‌تان برسید، استارت بزنید و آن را روشن و آماده کنید. با این حساب، شما همیشه سوار خودرویی می‌شوید که برای سواری‌دادن عالی آماده و حاضر است. در میان مدل‌های مطرح که از سوی منتقدان بین‌‌المللی فناوری‌های روز انتخاب شده‌اند، می‌توان به Viper ٥٩٠١،Python ٩٩١،Arital ٣٣٠٠ ، Crime Stopper و Pyle PWD ٥٠١ اشاره کرد.
 گردآوری و بازنشر: مجله خودرو
مطالب مشابه:
اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26