دلیل بخار گرفتن چراغ و شیشه خودرو + روش از بین بردن بخار شیشه

0

دلیل بخار گرفتن چراغ و شیشه خودرو + روش از بین بردن بخار شیشه

یکی از مشکلاتی که صاحبان خودرو‌ها در فصل سرما با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کدر شدن چراغ خودرو‌ها به دلیل ایجاد بخار در پشت قاب چراغ جلو اتومبیل‌ها است زمانی که چراغ اتومبیل شما به درستی آب‌بندی نشده باشد، به دلیل رفت و آمد جریان هوا، پشت قاب چراغ جلو خودروتان بخار جمع می‌شود.

دلیل بخار گرفتن چراغ و شیشه خودرو

زمانی که بخار در زیر قاب چراغ خودرو شما جمع می‌شود، می‌بایست پروسه بخارزدایی بر روی چراغ اتومبیل شما انجام شود؛ در نظر بگیرید که بخارزدایی و رفع کدری چراغ دو امر جداگانه است و معمولا کدری و ماتی چراغ خودرو به دلیل بوجود آمدن خط و خراش و آلودگی بر روی قاب چراغ جلو اتومبیل‌ها بوجود می‌آید. بخارزدایی چراغ خودرو یک امر تخصصی است و باید توسط متخصصان و تعمیر‌کاران فعال در این حوزه انجام شود؛ زیرا در پروسه بخارزدایی چراغ خودرو‌ها، قاب چراغ از بدنه جدا شده است و به صورت مجزا و جداگانه تمیز می‌شود و بعد از رفع بخار از روی قاب چراغ خودرو، محل قرارگیری چراغ به صورت کامل آب‌بندی می‌شود و تمام درز‌های آن با چسب‌های مخصوص پر می‌شود. در نظر بگیرید که ماتی و کدری بوجود آمده توسط بخار در زیر طلق پوششی چراغ اتومبیل باعث جلوگیری از عبور نور می‌شود و همچنین ظاهر خودرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد

۲ روش جالب برای جلوگیری از بخار کردن شیشه ماشین

بخار گرفتن شیشه های خودرو معمولا به علت اختلاف دمای داخلی و خارجی خودرو ایجاد میشود. زمانی که رطوبت داخلی خودرو بالا باشد و دمای بیرون نیز از حد معمول پایین تر باشد این بخارگرفتگی از داخل شیشه های خودرو ایجاد میشود. در شرایط برعکس یعنی بالا بودن رطوبت هوای بیرون و اختلاف دما زیاد از حد با بیرون این بخارگرفتگی به صورت رطوبت روان از سطح خارجی شیشه ها دیده میشود. به صورت کلی بخارگرفتگی دید راننده را کاهش می دهد و گاهی استفاده از دکمه های گرم کن شیشه نیز بی فایده است. برای رفع این مشکل حین رانندگی ۲ ترفندی که در ادامه جهت بخار زدایی شیشه خودرو معرفی می کنیم به شما کمک می کند.

دو روش ساده برای رفع بخار شیشه های خودرو

How to Keep Car Windows Fog Free

در زمستان و هوای سرد مشکلات زیادی برای خودرو ممکن است ایجاد شود. روزهای سرد زمستانی علاوه بر این که ممکن است سبب بخار گرفتگی شیشه ماشین شوند پدیده آزاردهنده الکتریسیته ساکن را نیز به همراه دارند که البته ترفند های خلاص شدن از شر الکتریسیسته ساکن حین پیاده شدن از ماشین را قبلا معرفی کرده ایم.

دو ترفند ساده و در دسترس نیز برای مقابله با بخارگرفتگی شیشه های ماشین و رفع آن ها وجود دارد که در ادامه می خوانید:
از بین بردن بخار داخل شیشه اتومبیل با استفاده از سیب زمینی

برای این روش به ابزارهای زیر نیاز دارید:

چاقو
پارچه تمیز کننده میکروفایبر
سیب زمینی
مایع تمیز کننده شیشه (شیشه پاک کن)

در صورتی که می خواهید از این ترفند برای رفع بخارگرفتگی هر دو سطح شیشه استفاده نمایید ابتدا تمام قسمت های آن را با استفاده از شیشه پاک کن و دستمال میکرو فایبر پاک کنید. دقت داشته باشید که این روش نه تنها برای شیشه خودرو بلکه جهت از بین بردن بخار پنجره ساختمان، شیشه ها، عینک های ایمنی و حتی عینک های شنا که مکررا بخار میگیرند مناسب است.

سیب زمینی را با چاقو ببرید. استفاده از این روش برای جلوگیری از دورانداختن سیب زمینی هایی که تغییر رنگ داده اند بسیار کاربردی است.

سیب زمینی را به سطح شیشه های خودرو بمالید.سطح تازه تر سیب زمینی را استفاده کنید و دقت داشته باشید که بخشی از شیشه خودرو جا نماند. اگر قسمت هایی از شیشه جا بماند عملا استفاده از سیب زمینی برای سایر بخش ها بیهوده میشود.

چرا شیشه ماشین از داخل بخار می کند

به طور کلی تشکیل بخار روی شیشه به دلایلی چون تعرق و تنفس سرنشینان، ورود سرنشینی با لباس مرطوب به داخل خودرو و یا بالا رفتن نسبی رطوبت هوای محیط و در عین حال کاهش دما، صورت میگیرد.
با افزایش استفاده از گردش مجدد هوا در سیستم تهویه که مانع از تخلیه رطوبت از اتاقک خودرو میشود، مشکل مه گرفتگی شیشه‌های خودرو بسیار بیشتر شده است.

در اغلب خودروها فقط کافیه بخاری رو که روشن کردی جهت گردش هوای داخل رو به گردش هوا از خارج از کابین قرار بدین تا ببینی چه سریع بخار ها حذف میشه.اگر هم خواستین سریع بشه بخار زدایی دکمه AC رو هم روشن کن.
البته راه های دیگه ای هم هست که عموما جواب هم داده :

1- قبل از هر کاری از داخل با مایع شیشه شوی ضد بخار از داخل شیشه ها رو تمیز کنید.مقدار کمی مایع ظرفشویی روی یک تکه ابر یریزید و از داخل روی شیشه ها بمالید.با کاهش کشش سطحی دیگه بخار رو شیشه نمیشینه تا حدی میتونه کمکتون کنه.

2- مي‌توان با يك قاشق چايخوري گليسيرين به علاوه يك قاشق چايخوري مايع ظرفشويي و يك ليوان آب تركيبي درست كرد كه وقتي سطح شيشه را با آن تميز مي‌كنيم هرگزبخارنخواهدكرد.

گردآوری و بازنشر: مجله خودرو

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/khatoono/domains/magcars.ir/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26